Bajkowa Szkoła to nie tylko opowieści i historie z różnych stron świata, ale też ciekawostki dotyczące różnych kultur, tradycji, wierzeń, świąt historii. Dlatego, poza fascynującymi mitami i legendami, znajdziecie w Bajkowej Szkole także Magiczny Kalendarz, który zawiera informacje o tym, jak dany dzień jest świętowany w różnych państwach i skąd dana tradycja pochodzi.

Czy to nie fascynujące?

• Czy wiesz skąd pochodzi tradycja Halloween? Dlaczego dzieci przebierają się za straszydła i o co chodzi z tą wydrążoną dynią?
  • Dlaczego świętujemy Walentynki? I dlaczego akurat w dzień Świętego Walentego?
  • Dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy w grudniu, A Wielkanoc nie ma stałej daty?
  • Dlaczego 6 tego grudnia obchodzimy Mikołajki i czy wszyscy je obchodzą, tak jak my?
  • Jak i kiedy dokładnie Nowy Rok jest obchodzony Chinach, Korei, a jak w Rosji lub Kanadzie Dlaczego nie możemy się zdecydować na jedną datę?

Okalendarz szrejderdkąd zaczęłam pracować nad Magicznym Kalendarzem, nie mogę wyjść z zachwytu nad różnorodnością tradycji i wierzeń!

„Świat jest fascynujący, aja tak mało o nim wiem!” – powtarzam sobie non-stop przy każdym nowym temacie. Z ogromną radością chcę się moimi odkryciami podzielić z Wami i Waszymi pociechami, mam nadzieję, że zarówno tematyki, jak i forma przypadną Wam do gustu.

Gdzie znaleźć Magiczny Kalendarz?

Ogólną wersję Magicznego Kalendarze z linkami do dat znajdziesz tutaj, natomiast opisy konkretnych dni będą pojawiać się stopniowo, w miarę dodawania treści.

Porozmawiaj z dzieckiem:

• Jak mierzymy czas?
  • Co to jest dzień?
  • Co to jest tydzień?
  • Co to jest miesiąc?
  • Co to jest rok?
  • Co to jest kalendarz?
  • Jak mierzono czas gdy jeszcze nie było zegarków?
  • Czy wszyscy ludzie na świecie używają tego samego kalendarza?

By być na bieżąco, przypnij Bajkową szkołę lub magiczny kalendarz na Pintereście lub polu bo bajkowo szkoły na Facebooku Instagramie!

Autorka